סידור מחסן ביתי

בבתים רבים המחסן הוא נקודת המפגש של כל הדברים שאנו מאמינים שאולי עוד יום אחד נעשה בהם שימוש, המתנות שאיש לא אוהב, כלי העבודה ומה לא.

כדי להגדיר נכון את סידור המחסן, עלינו להבין מה צפוי להיות מאוחסן בו. תחילה, עלינו להגדיר אילו מבין הפריטים הנמצאים במחסן צריכים להיות נגישים ביותר עבורנו. לאחר מכן, מומלץ למפות את המצאי הקיים במחסן.

תכנון וסידור מחסן בצורה חכמה יאפשרו לנו לייעל את האחסון של הפריטים בו, ולהפוך את המצאי לנגיש ונוח יותר לשימוש.

סידור המחסן הביתי עם סידורים

במחסנים רבים מצויים פריטים שלא נעשה בהם שימוש זמן רב. לפני שאנחנו מחליטים היכן לסדר כל פריט, עלינו לשאול את עצמנו האם באמת אנו זקוקים לו, מתי השתמשנו בו לאחרונה, אם בכלל. עלינו לבדוק האם יש לכל פריט אותו אנו מחזירים למחסן את החלקים הרלוונטיים, והאם הם עובדים.

אם יש במחסן פריטים שחשבנו לקחת פעם לתיקון, זה הזמן לקבל החלטה ולברר האם משתלם לנו לתקן אותם או שנזרוק כי כנראה שהסתדרנו לא רע בלעדיהם עד כה.

כאשר מגיעים לסידור מחסן מגלים כי יש לנו עשרות כבלים חשמליים מאותו הסוג וכולם מפותלים בתוך כולם. במצב זה מה שקורה בדרך כלל, אנו מעדיפים לקפוץ לחנות ולקנות חדש, ועל כן כדאי למיין פעם אחת ולתמיד את כמות הכבלים הקיימים, להפחית את כמות הכבלים ולשמור רק את אלו שיש לנו למה לחבר אותם ושנמצאים במצב הטוב ביותר. את אלו שיזכו לחזור למחסן יש לגלגל כך שלא יסתבכו עם האחרים, ולאחסן בקופסא ייעודית.

במחסן נמצאים גם כל מיני ציוני דרך מעברנו, כגון מתנות שקיבלנו ומעולם לא השתמשנו בהם, חפצים שעברו איתנו יחד אוטומטית בעת העברת דירה וקשה לנו להיפרד מהם, מדים ונעלי צבא שאינן עולות יותר או שהגיל עשה את שלו, נורות חשמל לא חסכוניות או שמאז השיפוץ האחרון בו החלפנו את גופי התאורה למשהו חדשני אינן מתאימות וכן הלאה.

לפני שמחליטים איך והיכן לסדר את הפריטים הללו, שווה לשקול את האפשרות של העברתם הלאה, תרומתם לאחרים או החזרתם למרכזי הג"א במידה ומדובר בפריטים צבאיים. זו גם הזדמנות למצוא את כל הפריטים שלווינו מאחרים ושכחנו להחזיר…

רוצים מישהו שיסדר את המחסן במקצועיות ויעילות? צרו קשר עם סידורים!   

  טיפ: איך לסדר נכון את המחסן הביתי?

  לאחר שסיננו את כל מה שלא חוזר למחסן, עלינו לדאוג לחלוקת הפריטים שנשארו לפי נושאים, כך שיהיה לנו קל יותר למצוא פריטים הקשורים אלו באלו. כך למשל, כדאי לרכז בקופסא את כל ערכת הקמפינג הכוללת גזיה, פינג'אן, כלי קפה וסוכר, אוהל, שק שינה, מזרון וכדומה יחד, בכדי לאפשר הוצאה קלה בעת הצורך.

  כמובן, שחשוב לרשום על כל קופסא שכזו את תכולתה ואת הנושא. ישנם פריטים, כגון מרצפות וקרמיקות, שמשקלם מחייב אותנו לשים אותם על הרצפה ופינה רחוקה כל הנתונים הללו יסייעו לנו למקם נכון את הפריטים השונים במחסן וליצור את החלוקה הנכונה.

  לאחר שסווגנו את הפריטים השונים, עלינו להבין אילו הגבלות הם יוצרים עבורנו בכדי להזמין מידוף מתאים. כך למשל, מזוודות דורשות מדף עמוק יותר או רווח גדול יותר בין המדף עליו יונחו לזה שמעליו. עלינו להבין גם כיצד אנו צפויים לאחסן את הפריטים השונים, שכן קופסאות מסיביות יכולות להצריך בחירה במדפים חזקים יותר.

  מידוף נכון יכול להפוך את סידור המחסן שלנו לקל יותר. בחירת המידוף נעשית תוך התחשבות במימדי החדר, כאשר מרחב התנועה בו מגדיר את עומק המדפים וגובה החלל את כמותם. עלינו לבחור נכון גם בין מידוף מעץ, מפלסטיק וממתכת, בהתאם למשקלי הפריטים שיהיה עליו לשאת.

  עוד פריט שחשוב לתת עליו את הדעת הוא הזמינות של יחידות נוספות. יתכן שבעתיד נרצה להחליף את חלק מיחידות המידוף או להוסיף חדשות, ועל כן כדאי לבחור מידוף שנוכל לשנותו בעתיד. על סידור מחסן במפעל קראו כאן

  עשה ואל תעשה בסידור מחסן

  • אם בוחרים לאחסן במחסן בגדים עבור ילד עתידי, מומלץ שלא לאחסנם בשקיות אלא בקופסאות סגורות מפלסטיק או מקרטון קשיח, ולרשום עליהם את הגיל, המין ועונת השנה לה הם מתאימים. בקופסאות אלו ניתן לשים גם מפיצי ריח או עלי לבנדר שיבריחו עש ומזיקים נוספים.
  • רבים בוחרים לאחסן במחסן גינה את כלי העבודה. כדי לייעל את מציאת הפריטים ולהקטין בלאגן או חיפוש ארוך במגרות ובקופסאות, ניתן לתלות פלטת עץ עליה יהיו מסמרים וקווי מתאר של כלי העבודה השונים. שיטה זו מבטיחה התמצאות מהירה, ומאפשרת להחזיר כל כלי למקומו במהירות ובצורה מסודרת.
  • אם אין לנו מקום אחר לכלי הפסח ואנו מתכננים לאחסנם שם, עלינו להבין כי הם לא צריכים להיות במקום הכי נגיש, אך מנגד לא כל כך גבוה כי הם כבדים. חשוב להגדיר באיזה מיכל נאחסן את הפריטים כגון קופסאות מפלסטיק מסיביות עם מכסה וגלגלים. אפשרות נוספת היא לאחסן אותם בעגלה קבועה אותה ניתן לשנע בקלות הביתה להשתמש בה מחוץ למחסן בתקופת הפסח.
  • כדאי להמנע מלהניח דברים ישירות על הרצפה, ועל כן אם ישנם פריטים שלא ניתן לאחסן על מדף, כדאי לשים אותם על הגבהה או על פלטת עץ בכדי למנוע מצב בו הם ירטבו במקרה של הצפה.
  • רצוי להשתמש במיכלים מלבניים שיהיה קל לערום אלו על אלו, ושיתפסו פחות נפח בחלל המחסן.

  מחסן מסודר מאפשר לנו להנות מנגישות גבוהה לפריטים המצויים בו ולהתמצאות טובה שאינה מחייבת את הפיכתו בכל פעם בה אנו מעוניינים בגזייה, שמיכה או כלי עבודה.

  רוצים סידור מחסן מקצועי? צרו קשר עם סידורים ונעשה זאת עבורכם!

  *חברת סידורים היא קבלן רשום של משרדי הממשלה במערכת מרכב"ה

  חושבים לעשות סדר בחיים?

  צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

  "*" אינדוקטור שדות חובה

  ניוזלטר

  למה לבחור בנו?

  סידור בתים

  הניסיון הרב ביותר בארץ

  כחלוצת התחום, שרית צברה ניסיון שאין לו תחרות, ושכללה את השיטה רבות, כך שכאשר אתם מקבלים שירות מסידורים, אתם יכולים להיות בטוחים שידעו כיצד לסייע לכם מא' ועד ת'.
  סידור בתים

  השירות המקצועי ביותר

  צוות העובדים של סידורים נבחר בקפידה ועובר הדרכות וליווי, המבטיחים כי כל עובד של סידורים יעניק ללקוח את השירות הטוב, המתחשב והיעיל ביותר אותם ניתן לקבל.
  סידור בתים

  השיטה המוכחת

  שיטות הסידור, המיון, האריזה והפריקה של סידורים נעשות באמצעות מתודה עקבית ויעילה במיוחד - שיטת Management. שיטה זו הוכחה כיעילה לשמירה על הסדר גם בקרב אנשים בעלי בעיות זכרון וקשב, שכן היא מבוססת על עקרונות פסיכולוגיים עמוקים.

  בין לקוחותינו

  • סידור משרדים - משרד החקלאות
  • ארגון משרד ל-המפלס
  • ארגון משרד לחברת מקסים
  • סידור מחסן למוסך דיזל
  • ארגון משרדים ל- cellebrite
  • סידור משרדים לקבוצת אלון
  • סידור משרדים לשירות התעסוקה
  • סידור בתים מקצועי לגאליה להב
  • סידור מחסן ל- dvdent
  • ארגון משרד למכון לבריאות הנפש שער מנשה
  • סידור משרדים למי חדרה
  • סידור משרדים למפלגת זהות

  חושבים לעשות סדר בחיים?

  צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

  "*" אינדוקטור שדות חובה

  ניוזלטר
  חייגו אלינו יצירת קשר הצעת מחיר