סוד הקסם היפני

סוד הקסם היפני – לסדר את הבית על פיו

לאחרונה נחת בישראל התרגום העברי לרב המכר הבינלאומי ״סוד הקסם היפני״ שכתבה קונדו מארי (Kondo Marie), שכבר זכתה לתארים בנוסח ״הכוהנת היפנית הגדולה של הסדר וארגון הבית״.

השיטה של מארי קונדו מבקשת לעזור לנו להפוך לאנשים מסודרים יותר, ולדבריה הבלגן החיצוני שבו אנו חיים מסיח את דעתנו מהמקור האמיתי של אי הסדר בחיינו. במילים אחרות: בית מסודר, המכיל רק דברים המסבים לנו אושר, יהפוך גם את חיינו למאושרים.

אנחנו בסידורים מאמינים שגם מי שלא יודע לסדר צריך למצוא את הדרך לשמור על הסדר וברור לנו שלכל אחד מהלקוחות שלנו מתאימה שיטה שונה. בעוד אנחנו מאמינים בהתאמת השיטה ללקוח, מארי קונדו נוקטת בגישה הפוכה וחושבת שכל אחד יכול להתאים עצמו לשיטה. כדי לחסוך לכם את קריאת הספר כולו, ביקשנו ממנ״כלית סידורים, שרית גושן, שקראה את הספר, להסביר לנו על השיטה של קון-מארי ואיך אפשר בכל זאת להתאים אותה לישראלים סנטימנטליים שכמונו.

 

מהי השיטה?

השיטה מורכבת משני חלקים עיקריים – להשליך ואת היתר לסדר במקום.

איך תדעו מה לזרוק? על פי שיטת קון-מארי אתם חייבים להיפרד מכל חפץ שלא מעורר שמחה בלבכם. לא יודעים מאיפה להתחיל? ארון הבגדים הוא מקום טוב להסביר את התיאוריה.

 

סוד הקסם היפני מול סידורים

אספו את כלל הבגדים מכל רחבי הבית, הארונות, המדפים והמגירות (הספות, מתחת לספות וכו׳) ורכזו אותם במקום אחד. החזיקו כל בגד בידיכם ותשאלו את עצמכם האם הוא עדיין משמח אתכם ובמילותיה: Does it spark joy. התשובה שלילית? היפרדו מהבגד במילות תודה (השיטה דוגלת גם בליטוף מלא חיבה) והעבירו אותו לשקית הזבל או התרומה.

אנחנו בסידורים מאמינים שצריך מדי פעם להוציא דברים מן הבית ובעד להעביר את אלו שבמצב טוב לתרומה, אך יודעים שלא הרבה אנשים יכולים להתמודד עם להוציא את הכל בבת אחת ולהתמודד עם ערימות של בגדים או חפצים.

אנחנו מציעים לעבור על כל מגירה או מדף בנפרד, ולמרות שאנחנו נהנים למראה ׳הצלחה מסחררת בזמן קצר׳, אנחנו מאמינים בתהליך שמייצר תוצאות ארוכות טווח, קצת בדומה ל׳שינוי אורח חיים תזונתי׳ למול ׳דיאטת בזק׳.

 

קיפול בגדים על פי מארי קונדו וסידורים

אחרי שסיימתם להפריד בין מה שהולך ומה שנשאר, חשוב להעניק מקום ראוי לדברים שבחרתם לשמור. במקרה של ארון הבגדים מציעה קון-מארי כמעט תמיד לקפל, ואף מדגימה שיטה נהדרת שתתאים לכל בגד באשר הוא. סדרו את הבגדים במגירות או במדפים כך שהצבעים הכהים מאחור והבהירים מלפנים.

במקרה של תליה, הקפידו לתלות את הבגדים בצורה כך שהבגדים הכבדים והארוכים יותר (מעילים, סוודרים) נמצאים בצד שמאל של הארון והמשיכו לתלות בדירוג כך שיווצר אלכסון עד לפינה הימנית. שיטת קיפול כל הבגדים של קונדו הולמת לדעתנו, בעיקר סידור דברים במגירות, והבגדים המונחים במדפים צריכים להיות מסודרים כך שיתאימו לצורת הארון תוך ניצול העומק.

שיטת סידור הארונות שלנו מייצרת ערימות נמוכות יותר, גישה נוחה לכל הבגדים (כי מה שלא רואים לא לובשים) כמו גם סידור לפי צבעים נעים לעיניים.

 

רוצים שינוי באורח החיים? בית מסודר אחת ולתמיד? צרו קשר עוד היום!

 

ומהארון לסידור הבית כולו

על פי שיטת סוד הקסם היפני, אתם צריכים לעשות את אותו הדבר בארון הספרים- גם אותם כולם יש להוציא מהמדפים, ולהיפרד מאלו שכבר לא גורמים לכם אושר. השלב הבא הוא סידור המטבח, מסמכים (ערימת לשמור כי צריך וערימת לטיפול, כל אחת בקופסא ייעודית), ולסיום כל ערימת הסנטימנט – גלויות, מכתבים, ברכות יום הולדת ותמונות.

"בזמן שתפחיתו את מספר החפצים שברשותכם באמצעות תהליך של מיון וסדר, תגיעו לשלב שבו פתאום תדעו בדיוק מהי הכמות הנכונה עבורכם, כאילו נשמע בראשכם קליק. קליק המספיק-לי”, כותבת קונדו בספרה ומבטיחה שברגע שתסיימו את ״ניקוי הרעלים״ הזה תרגישו מאושרים.

עקרונות השיטה של סידורים מבוססים גם הם על כבוד והודיה לחפצים ששימשו ושירתו אותנו במהלך החיים, אך מעדיפים לדגול בשיטה של שינועם הלאה לפי המוכנות הרגשית של הלקוח. מבחינתנו, לסנטימנט שיש לכל אחד לדברים שונים, או לקושי להתמודד עם ערימות ניירת או כביסה יש חשיבות בהתאמת שיטת הסידור המתאימה לו.

גם אתם נשביתם בסוד הקסם היפני אבל צריכים מעט עזרה והתאמה אישית? צרו קשר עם נציג סידורים

אהבתם? שתפו!

צור קשר

לפרטים והצעת מחיר

דרושים לסידורים

"חולי סדר וארגון" נמרצים *שסדר* זורם בדמם למשרה חלקית בכל רחבי הארץ, מגיל 25 ומעלה בעלי רכב , יכולת עבודה בצוות, שירותיים, עם אוריינטציה גבוהה לסדר.
קו"ח יש לשלוח ל sidurim1@gmail.com
תפריט האתר