פנג שוואי

פנג שואי

פנג שואי היא אמנות עתיקה אשר פותחה לפני יותר מ -3,000 שנה בסין. בתרגום מילולי פנג פירושו "רוח" ושואי פירושו "מים". בתרבות הסינית, הרוח והמים קשורים לבריאות טובה, ולכן "פנג שואי טוב" מעניק מזל טוב ולעומת זאת, פנג שואי רע מתייחס למזל רע או ביש מזל.

תפיסת הפנג שואי קשורה קשר הדוק לחזון הטאואיסטי ולהבנה של הטבע, במיוחד לרעיון שהאדמה חיה ומלאה בצ'י, או באנרגיה. הפנג שואי נחשב לאומנות – הבנה כיצד המיקום של עצמך ואובייקטים בתוך החלל משפיעים על חייך בתחומים שונים.

הידע מלמד אותנו כיצד לאזן ולהתייצב עם האנרגיות בכל מקום נתון – בין אם בבית, במשרד או בגן. מטרתו של הפנג שואי היא להבטיח את המזל הטוב עבור האנשים המאכלסים את החלל. הפנג שואי השפיע על האסתטיקה של עיצוב הפנים ועל הפריסה האדריכלית של שטחי מגורים ועבודה, הן בתרבויות המזרחיות והן בתרבויות המערביות.

 

לבית בו אנו גרים יש השפעה מכרעת על ההרגשה שלנו

הבית בו אנו גרים משפיע רבות על תחושותינו ולכן סידור הבית לפי עקרונות הפנג שואי יכול לגרום אצלנו שינוי בהרגשה המוביל לשינוי בכלל בחיינו. בתים מבולגנים ומלוכלכים יוצרים תחושה של חוסר אנרגיה, העדר שליטה ואפילו דכאון.

מסיבה זו, סידורים מציעה ללקוחותיה אפשרות לסידור הבית על פי עקרונות הפנג שואי, שיסייעו להם לייצור בבית אווירה חיובית וטובה. מכיוון שהבית שלנו הוא המקום שמשקף את הרגשתנו ואת הציפיות שלנו מעצמנו ומהעתיד, סידור הבית לפי עקרונות הפנג שואי, יכול לגרום לאדם לחוש טוב יותר לגבי עצמו ולגבי העתיד.

 

פנג שואי לסידור הבית

סידורים מאמינה ששימוש בפנג שואי כחלק מסידור הבית, יכול לא רק לפנות לכם את הבלאגן מהבית, אלא גם את החסימות האנרגטיות הנגרמות ממנו. על פי הפנג שואי לחלקים שונים בבית יש יעוד אחר – חדר השינה נועד לשמור על הזוגיות בעוד חדר העבודה נועד לסייע לנו להגביר רווחים.

מסיבה זו סידור הבית יסייע לכל חדר לקיים את מטרתו, גם באמצעות הרחקת תכנים לא קשורים מאותו החדר (כמו למשל המחשב מחדר השינה) וגם באמצעות התאמת החדר למפת הפנג שואי המותאמת לבית ולגרים בו.

 

להלן מספר שימושים למתחילים:

 

עשו סדר בבלאגן

זה הזמן להפטר מכל מה שאינכם אוהבים בבית שלכם. ניקוי העומס הוא תהליך של זמן ואנרגיה, אשר ירגיש כמו טיפול, היסייע לכם "להבהיר את העומס", כביכול. אל תוותרו על שלב זה, שכן הוא חיוני ביצירת הרמוניית בית על פי אנרגיית הפנג שואי.

 

אוויר ואור

שני האלמנטים הללו חיוניים לאנרגיית פנג שואי טובה (הנקראת צ'י) בביתכם. פתחו את החלונות לעתים קרובות ואפשרו לאנרגיות  לטהר את האוויר. אפשרו לאור טבעי רב ככל האפשר לחדור לתוך הבית שלכם.

 

הגדירו את מפת האנרגיה שלכם

הגדירו את מפת האנרגיה של הפנג שואי של הבית שלכם, באמצעות אחת משתי השיטות המקובלות בפנג שואי. ברגע שאתם מגדירים את מפת האנרגיה, תוכלו לדעת אילו אזורים של הבית שלך מחוברים לאזורים ספציפיים של החיים שלכם. לדוגמה, עלי פי אזור הפנג שואי המסורתי, אזור הפנג שואי מצד דרום מזרח בבית שלכם, מחובר לזרימת אנרגיית כסף בחייכם.

 

הכירו חמשת האלמנטים של הפנג שואי

הכירו את חמשת האלמנטים של הפנג שואי על מנת לייצור איזון אנרגיה תוססת בכל תחומי הבית שלכם. לדוגמה, אם אתם מעוניינים בשגשוג, תוכלו להציג אלמנטים של עץ ומים באזור הדרום מזרחי של הבית שלכם. אם אתם רוצים לשפר את הבריאות שלכם, תוכלו למקם צמחים שופעים המייצגים את האלמנט באזור המזרחי של הבית שלכם.

 

גלו את אלמנט הלידה של הפנג שואי

גלו את האלמנט שלכם על מנת להזין את האנרגיה שלכם בבית. לדוגמה, אם אלמנט הלידה שלכם הוא אש, אתם צריכים להציג ביטויים של אלמנט האש, כגון: צבעי אלמנט האש (אדום, כתום, סגול, ורוד, צהוב), כמו גם צורות משולש וכו'.

אתם גם תצטרכו אלמנט עץ חזק בבית שלכם, כאשר עץ מזין את אלמנט האש על פי מחזור האלמנטים של הפנג שואי.

 

עקרונות הפנג שואי

אחד מהעקרונות הבסיסיים הוא שכאשר מכניסים דבר מה חדש, נפטרים מדבר מה ישן. בכדי לסייע לכם לעמוד בעקרון זה, סידורים מציעה חבילה הכוללת שירותי מיון, שתסייע לכם להפריד את הדברים הטובים מאלו שעבר זמנם, ולנקות את הבית מדברים שבורים, ישנים או חסרי תועלת.

ניתן לרכוש את שירות פנג שואי של סידורים בפני עצמו או כחלק מחבילת שירותים, הכוללת בין השאר הום סטיילינג, ארגון הבית, הכנת הבית לאחר מעבר דירה, או אף סידור המשרד. צוות סידורים יתאים את סידור הבית לתכולתו ולמפת הפנג שואי של המתגוררים בו, ויסייע להכניס לבית שלכם אנרגיות טובות.

רוצים לשנות את האווירה בבית? צרו קשר עם סידורים והזמינו את שירות פנג שואי!

אהבתם? שתפו!

צור קשר

לפרטים והצעת מחיר

דרושים לסידורים

"חולי סדר וארגון" נמרצים *שסדר* זורם בדמם למשרה חלקית בכל רחבי הארץ, מגיל 25 ומעלה בעלי רכב , יכולת עבודה בצוות, שירותיים, עם אוריינטציה גבוהה לסדר.
קו"ח יש לשלוח ל sidurim1@gmail.com
תפריט האתר