פנג שואי

פנג שואי היא אמנות עתיקה אשר פותחה לפני יותר מ -3,000 שנה בסין. בתרגום מילולי פנג פירושו "רוח" ושואי פירושו "מים". בתרבות הסינית, הרוח והמים קשורים לבריאות טובה, ולכן "פנג שואי טוב" מעניק מזל טוב ולעומת זאת, פנג שואי רע מתייחס למזל רע או ביש מזל.

תפיסת הפנג שואי קשורה קשר הדוק לחזון הטאואיסטי ולהבנה של הטבע, במיוחד לרעיון שהאדמה חיה ומלאה בצ'י, או באנרגיה. הפנג שואי נחשב לאומנות – הבנה כיצד המיקום של עצמך ואובייקטים בתוך החלל משפיעים על חייך בתחומים שונים.

הידע מלמד אותנו כיצד לאזן ולהתייצב עם האנרגיות בכל מקום נתון – בין אם בבית, במשרד או בגן. מטרתו של הפנג שואי היא להבטיח את המזל הטוב עבור האנשים המאכלסים את החלל. הפנג שואי השפיע על האסתטיקה של עיצוב הפנים ועל הפריסה האדריכלית של שטחי מגורים ועבודה, הן בתרבויות המזרחיות והן בתרבויות המערביות.

סידורים לוגו קטןמבצע חורף לזמן מוגבל!!!סידורים לוגו קטן

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר

לבית בו אנו גרים יש השפעה מכרעת על ההרגשה שלנו

הבית בו אנו גרים משפיע רבות על תחושותינו ולכן סידור הבית לפי עקרונות הפנג שואי יכול לגרום אצלנו שינוי בהרגשה המוביל לשינוי בכלל בחיינו. בתים מבולגנים ומלוכלכים יוצרים תחושה של חוסר אנרגיה, העדר שליטה ואפילו דכאון.

מסיבה זו, סידורים מציעה ללקוחותיה אפשרות לסידור הבית על פי עקרונות הפנג שואי, שיסייעו להם לייצור בבית אווירה חיובית וטובה. מכיוון שהבית שלנו הוא המקום שמשקף את הרגשתנו ואת הציפיות שלנו מעצמנו ומהעתיד, סידור הבית לפי עקרונות הפנג שואי, יכול לגרום לאדם לחוש טוב יותר לגבי עצמו ולגבי העתיד.

פנג שואי לסידור הבית

סידורים מאמינה ששימוש בפנג שואי כחלק מסידור הבית, יכול לא רק לפנות לכם את הבלאגן מהבית, אלא גם את החסימות האנרגטיות הנגרמות ממנו. על פי הפנג שואי לחלקים שונים בבית יש יעוד אחר – חדר השינה נועד לשמור על הזוגיות בעוד חדר העבודה נועד לסייע לנו להגביר רווחים.

מסיבה זו סידור הבית יסייע לכל חדר לקיים את מטרתו, גם באמצעות הרחקת תכנים לא קשורים מאותו החדר (כמו למשל המחשב מחדר השינה) וגם באמצעות התאמת החדר למפת הפנג שואי המותאמת לבית ולגרים בו.

להלן מספר שימושים למתחילים:

עשו סדר בבלאגן

זה הזמן להפטר מכל מה שאינכם אוהבים בבית שלכם. ניקוי העומס הוא תהליך של זמן ואנרגיה, אשר ירגיש כמו טיפול, היסייע לכם "להבהיר את העומס", כביכול. אל תוותרו על שלב זה, שכן הוא חיוני ביצירת הרמוניית בית על פי אנרגיית הפנג שואי.

אוויר ואור

שני האלמנטים הללו חיוניים לאנרגיית פנג שואי טובה (הנקראת צ'י) בביתכם. פתחו את החלונות לעתים קרובות ואפשרו לאנרגיות  לטהר את האוויר. אפשרו לאור טבעי רב ככל האפשר לחדור לתוך הבית שלכם.

הגדירו את מפת האנרגיה שלכם

הגדירו את מפת האנרגיה של הפנג שואי של הבית שלכם, באמצעות אחת משתי השיטות המקובלות בפנג שואי. ברגע שאתם מגדירים את מפת האנרגיה, תוכלו לדעת אילו אזורים של הבית שלך מחוברים לאזורים ספציפיים של החיים שלכם. לדוגמה, עלי פי אזור הפנג שואי המסורתי, אזור הפנג שואי מצד דרום מזרח בבית שלכם, מחובר לזרימת אנרגיית כסף בחייכם.

הכירו חמשת האלמנטים של הפנג שואי

הכירו את חמשת האלמנטים של הפנג שואי על מנת לייצור איזון אנרגיה תוססת בכל תחומי הבית שלכם. לדוגמה, אם אתם מעוניינים בשגשוג, תוכלו להציג אלמנטים של עץ ומים באזור הדרום מזרחי של הבית שלכם. אם אתם רוצים לשפר את הבריאות שלכם, תוכלו למקם צמחים שופעים המייצגים את האלמנט באזור המזרחי של הבית שלכם.

גלו את אלמנט הלידה של הפנג שואי

גלו את האלמנט שלכם על מנת להזין את האנרגיה שלכם בבית. לדוגמה, אם אלמנט הלידה שלכם הוא אש, אתם צריכים להציג ביטויים של אלמנט האש, כגון: צבעי אלמנט האש (אדום, כתום, סגול, ורוד, צהוב), כמו גם צורות משולש וכו'.

אתם גם תצטרכו אלמנט עץ חזק בבית שלכם, כאשר עץ מזין את אלמנט האש על פי מחזור האלמנטים של הפנג שואי.

עקרונות הפנג שואי

אחד מהעקרונות הבסיסיים הוא שכאשר מכניסים דבר מה חדש, נפטרים מדבר מה ישן. אלמנט חשוב נוסף בפנג שואי הוא זרימת אנרגיה, ולכן נתחיל בו. כדי להפוך את חדר העבודה או המשרד למקום המזמין הכנסה, יצירתיות ואנרגיות חיוביות, עלינו לאפשר לאנרגיה נתיב פתוח למעבר.

כדי לעשות זאת, ניתן להיעזר בשירותי פינוי משרדים, שיסייעו לנו להוציא מחדר העבודה פריטים הגורמים לעומס ולהתחיל את סידור המשרד או חדר העבודה בעשיית סדר וניקיון.

על פי הפנג שואי, לכל פריט בחדר יש אנרגיה, ועל כן כדאי להוציא מהמשרד או חדר העבודה פריטים לא תקינים, פגי תוקף (כמו לוחות שנה ישנים), פריטים המסמלים כשלונות שלנו וכן הלאה.

גם עומס ויזואלי יוצר הפרעה לזרימת האנרגיה, ועל כן עלינו לדאוג לאחידות במראה החדר ככל האפשר. כך למשל, נבחר בקלסרים בעלי מראה אחיד עבור חומרי התיוק שלנו, וכן נשקול את האפשרות להסתיר מאחורי דלת ארון או קופסאות אחסון את הפריטים שבהם איננו עושים שימוש תכוף.

לניירת המשרדית שלנו יש משמעות מבחינת הפנג שואי, שכן היא מסמלת את העבר, ההווה והעתיד של העסק. בחירת שיטת התיוק והסידור של הניירת שלנו חשובה, וכדאי להתחיל את סידור המשרד במציאת החלופה המתאימה לנו ויישומה.

תורת הפנג שואי עולה בקנה אחד עם עיצוב למינימליזם, ועל כן כדאי לתכנן את המשרד או חדר העבודה באופן שבו מרבית הפריטים אינם נגלים לעין במבט ראשון ובצורה מסודרת. כדאי להשתמש במגרות וארונות לאחסון מרבית הפריטים בחדר העבודה כגון כלי הכתיבה.

האם פנג שואי מתאים גם למשרד?

חדר העבודה או המשרד שלנו אמורים לספק לנו השראה, יצירתיות, ריכוז והכנסה. סידור משרד או חדר עבודה על פי עקרונות הפנג שואי יכול לסייע לנו להשיג מטרות אלו וליצור אווירה נעימה וחיובית במקום בו אנו מבלים את מרבית שעות היום שלנו.

כאשר אנו מדברים על סידור משרד או חדר עבודה על פי עקרונות הפנג שואי, עלינו להבין תחילה כי קיימות מספר אסכולות השמות דגש על אלמנטים שונים. כל למשל, האסכולה המודרנית נוקשה פחות מאסכולות ותיקות יותר, ואינה מחייבת בהכרח תיקונים לכיוונים לא נכונים.

כאן, נשלב אלמנטים קלים ליישום שמקורם במספר אסכולות, בכדי שנקבל סידור משרד על פי עקרונות הפנג שואי, גם ללא צורך לשבור קירות.

פנג שואי במשרד: עם הפנים להצלחה

על פי תורת הפנג שואי, למיקום עמדת העבודה והתעודות בחדר, יש השפעה על הצלחת העסק. המפה האישית של כל אדם, מגדירה עבורו את הכיוונים העסקיים הנכונים לו, אך קיימים כמה כללי אצבע המגדילים את הסיכוי להצלחה על פי הפנג שואי.

כך למשל, את עמדת העבודה מומלץ למקם כך שלא נמצא עם הגב אל הדלת. המיקום הנכון של עמדת העבודה הוא זה המאפשר לנו לראות את כל חלל החדר ואת מי שעשוי להכנס דרך הדלת.

אם בכל זאת האופן בו בנוי המשרד מחייב אותנו לשבת עם הגב לדלת, ביכולתנו לבצע תיקון אנרגטי עלי די הצבת מראה בצד מקום הישיבה, שתאפשר לנו לראות את המתרחש בסביבת הדלת.

כאשר אנו מבצעים סידור משרד ביתי, חשוב אף יותר שלא להפנות את הגב לדלת, שכן דרכה מגיעה ההצלחה העסקית והלקוחות. כמו כן, מומלץ להמנע מסידור החדר כך שנשב כשפנינו אל מול המסדרון, המדגות, המחסן, או השירותים, שכן האנרגיות שלהם אינן עולות בקנה אחד על האנרגיות הדרושות להצלחה עסקית.

מזמינים הצלחה

על פי הפנג שואי, ניתן להזמין את ההצלחה על ידי עשיית מספר פעולות פשוטות. ראשית, עלינו לדאוג כי ההצלחה תוכל למצוא אותנו. כדאי לוודא כי שמנו ושם העסק מופיעים בבירור על תיבת הדואר ועל דלת הדירה והמשרד, כיוון שאם הלקוחות יתקשו למצוא אותנו, גם ההצלחה תתקשה.

בהכללה, קיימים אזורים הנחשבים לאזורי שפע, וניתן להפעיל אותם על ידי שימוש באלמנטים שונים. כך למשל, בכדי להגביר הכנסה, נמקם את הפקס והטלפון בחלק הדרומי, ממש מתחת לתעודות והקרדיטים שלנו.

הצבע האדום נחשב גם הוא למעצים שפע בצד דרום, ועל כן מומלץ לצבוע את הקיר הדרומי באדום או לשלב בו אלמנטים אדומים כגון מסגרות התעודות.

האזור הצפון מערבי של החדר טומן גם הוא פוטנציאל לשפע. כך למשל, כספת עשוית מתכת, מזרקה, אקווריום עם דג אחד שחור ו-8 נוספים זהובים, או 6 מטבעות בכלי מתכת שימוקמו באזור זה יסייעו להגברת השפע הכלכלי. בחלק זה כדאי למקם גם את המחשב בכדי להגביר את היצירתיות.

העקרונות המנחים ליצירת האווירה הנכונה

חשוב להבין כי לא מומלץ להגזים עם אלמנטים גם אם כל אחד מהם בנפרד אמור להביא שפע, שכן עומס פריטים כמו גם חוסר איזון בין האלמנטים עשויים ליצור אפקט הפוך מהנדרש. בכדי ליצור בחדר את האווירה הרצויה רצוי למצוא את האיזונים בין הצבעים, החומרים והמרקמים המצויים בו.

חשוב למצוא סידור לכבלים של מכשירי החשמל הנמצאים בחדר העבודה על מנת להקטין את הבלאגן ואת ההפרעות לאנרגיה, ומנגד ליצור מראה מזמין למשרד על ידי שימוש בעציצים, בפרחים ובפריטים נאים שימשכו את האנרגיה להכנס לחדר.

תנאי התאורה והאוורור במשרד או בחדר העבודה משפיעים על האנרגיות שלנו, ועל כן כדאי להמנע מעבודה במרתפים, ולדאוג לתנאי אוורור ותאורה טובים.

כדי שהמשרד או חדר העבודה שלנו יממשו את ייעודם ויעניקו לנו את התנאים לפיתוח יצירתיות, להגדלת ההכנסה ולהגברת ההצלחה עלינו להזמין את האנרגיות החיוביות ולעודד אותן לפרוץ באמצעות אימוץ אלמנטים מתורת הפנג שואי. בכדי למקסם את ההצלחה, ביכולתנו לאבחן את המפה האישית שלנו, ולחולל את השינוי המתאים לנו אישית.

ניתן לרכוש את שירות פנג שואי של סידורים בפני עצמו או כחלק מחבילת שירותים, הכוללת בין השאר ארגון הבית, הכנת הבית לאחר מעבר דירה, או אף סידור המשרד. צוות סידורים יתאים את סידור הבית לתכולתו ולמפת הפנג שואי של המתגוררים בו, ויסייע להכניס לבית שלכם אנרגיות טובות.

רוצים לשנות את האווירה בבית? צרו קשר עם סידורים והזמינו את שירות פנג שואי!

 

5/5 - (1 vote)

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר
חייגו אלינו יצירת קשר הצעת מחיר