רובנו נושאות בתיק דברים רבים מדי והולכות לאיבוד בתוכו בכל פעם שהטלפון מצלצל, כשמחפשים אחר המפתחות ועוד. בכתבה זו נברר מהו התיק האידיאלי וכיצד מסדרים את התיק לכל זמן ומצב.

אחת התנועות המאפיינות ביותר אשה היא תנועת החיפוש בתוך התיק אחר המפתחות, הפלאפון, היומן, הארנק, הליפסטיק ומה לא בעצם? בעוד שגברים נוטים להכניס את כל שנחוץ להם לכיסים, נשים מסתובבות בדרך כלל עם תיקים גדולים שנוטים להתבלגן ולהפוך לכבדים מאד.

 

3/5 - (2 votes)

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר

כמה שוקל התיק שלך?

על פי המלצות של כירופרקטים, משקלו של תיק הנישא על הכתף לא צריך לעבור את ה1.5 קילו, אך רובנו סוחבות משקל גבוה בהרבה מדי יום. המשקל הרב עלול להזיק לכתף וליציבה שלנו, ובכדי להפחית אותו עלינו להבין תחילה מהם באמת הרגלי השימוש שלנו בתיק.

מומלץ להפוך את התיק ולבחון מה כוללת התכולה שלו. פעמים רבות נגלה כי עיקר העומס שלנו נובע מכמות לא הגיונית של ניירת שמצטברת בתיק ונשארת שם עד בוש.

עוד משקל מתווסף מפריטים שאיננו משתמשות בהן, אבל סוחבות אותם לכל מקרה. בדיוק מסיבה זו, אם אנחנו נוטות לקחת איתנו את תיק האיפור, אך לא נוטות לחדש איפור במהלך היום, עלינו לשאול את עצמנו, האם הכרחי להוסיף את משקל תיק האיפור על הכתף שלנו?

עוד גורם כבד משקל הוא המטבעות המפוזרות ברחבי התיק. רוב הנשים זורקות את העודף שלהן בתאים השונים של התיק, ולאט לאט הוא הופך למצבור של כסף קטן ששוקל לא מעט.

בכדי לפתור זאת, כדאי לקנות ארנק מטבעות קטן שיחובר לריצ'רץ' הראשי של התיק מבפנים, ואליו יוכנס הכסף הקטן. את המצבור ניתן לרוקן אחת לשבוע, או להשתמש בו לצרכי קנייה, מכיוון שבצורה זו הוא הופך את הכסף לזמין לשימוש.

איך מסדרים את התיק?

קנייה של תיקים נעשית בדרך כלל לא על פי שיקולי צורך, אלא על פי שיקולי טרנדים וטעם אישי. מסיבה זו לרובנו יש המון תיקים, ורובם גדולים יותר ממה שדרוש לנו באמת. מכיוון שהתיק יכול להכיל הרבה מאד דברים, אנו מנצלות אותו לאחסון של כל דבר כמעט. עומס בתיק יוצר לא רק כאבים בכתף, אלא גם בלאגן, ועל כן כדאי מדי פעם לרוקן את התיק, למיין את תכולתו וליצור סדר בבלאגן.

כדאי לחלק את התיק לקטגוריות ולחלוקה על פי זמינות. בגדול, התיק שלנו מחולק ל-3 נושאים:
* אלו שבשימוש תכוף – הכוללים את המפתחות, הפלאפון, הארנק והמסטיקים והסיגריות, והיומן.
* הקוסמטיקה וההיגיינה – הכוללים את הבושם / דאודורנט מוקטנים, תיק האיפור, מוצרי ההיגיינה הנשית וכדומה.
* הניירת – הכוללת את הקבלות, המרשמים,

אם בתיק יש חלוקה מספקת לתאים, ניתן להקדיש תא לכל נושא, כאשר הקטגוריה של שימוש תכוף תהיה הקרובה לנו ביותר, וזו של הניירת הרחוקה ביותר. רוב התיקים מגיעים עם מעט רוכסנים בדרך כלל, ועל כן יתכן שנצטרך לקנות תיקי נשיאה או ארנקים קטנים שיסייעו לנו לחלק את תוכן התיק שלנו לפי נושאים.

כדאי לנצל את הנטייה שלנו להחליף בין תיקים בהתאם לבגדים ולעונות השנה, ובכל מעבר תיק לבצע מיון וזריקה של הפריטים שאיננו זקוקות להן.

איך בוחרים תיק אידיאלי?

מכיוון שקל להתפתות להעמיס בתיק את כל הבית כמעט, מומלץ להמנע מלכתחילה מקנייה של תיקים גדולים. אם בכל זאת, את אוהבת תיקים גדולים, כדאי לבחור בכאלו שמחולקים לתאים ובעלי רוכסנים שניתנים לסגירה, כדי למנוע ערבוב בין תכולת התאים השונים או נפילה שלהם מהתיק.

אם את מסתובבת עם לפטופ, מומלץ לבחון האם התיק יכול לשמש אותך גם לנשיאתו ולרכוש באותה הזדמנות תיק מגן ללפטופ בכדי שלא יחטוף זעזועים ושריטות בתוך התיק שלך. כדאי לבחור בתיק שיהיה בו כיס נפרד לאביזרי המחשב (מטען, Disk on key, עכבר וכו'), וכן בתיק מרופד יחסית שיקטין את הסיכוי לפגיעה בלפטופ.

תיק הערב האידיאלי הוא תיק שמתאים להרגלים שלך, אך הוא צריך להיות קטן ומינימלי ככל האפשר. כדאי לרכוש ארנק דק שניתן להכניס לתוכו את כרטיס האשראי, הרישיון והכסף הדרוש ליציאה ולהכניס לתיק רק את המינימום ההכרחי כגון המפתחות, הסלולרי והליפסטיק.

איך מאחסנים נכון את התיקים שלנו?

מכיוון שלרובנו תיק לכל אירוע, עונה וסקלת צבעים, חשוב לדעת כיצד לאחסן אותם נכון. את התיקים כדאי לאחסן על מדף אחד ליד השני בעמידה, כמו ספרים, או לשים בקופסאות גבוהות על אותו רעיון בעמידה.

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר
חייגו אלינו יצירת קשר הצעת מחיר