סידור מזוודה

כשאנחנו יוצאים לחופשה עלינו לקחת איתנו בתוך מזוודה או שתיים את כל הפרטים שנזדקק להם במהלך הטיול. המאמר הבא יסביר כיצד לא להגזים באריזה, מה לא לשכוח ואיך אורזים נכון את המזוודה ותכולתה.

הקייטנות נגמרו, החופשה השנתית מתחילה ורבים נמצאים בעיצומה של סידור מזוודה בדרך לטיול בארץ או בחו"ל. כאשר הנסיעה מערבת עלייה למטוס, לאריזה נכונה של המזוודות יש גם משמעות כלכלית, שכן מטען כבד מדי יחויב בתשלום. ובכנות, כמה פעמים חזרתם עם בגדים שלא נלבשו בטיול, אך נלקחו מחשש שיהיה חסר לכם דבר מה ללבוש?

אריזה של סוודר או בגד ים?

אריזה נכונה של מזוודות טמונה בתשובה לשאלות מהו היעד אליו אנו נוסעים ומהו מזג האוויר הנוכחי והצפוי במקום היעד. אמנם באירופה, גם בחורף כדאי להצטייד בפריטי לבוש מחממים ובפריטים העמידים בפני גשם, אך חשוב להבין כמה פריטים כאלו נצטרך לארוז למעשה.

אם אנו נוסעים בתקופת החורף, כדאי לוותר על הסוודרים העבים ולארוז במקומם סוודרי קשמיר, אנגורה או צמר דק שתופסים פחות נפח. גם בגדי פליז ישמשו כמגן מפני הקור, ויחסכו לנו מקום במזוודה

אם התקופה היא תקופה גבולית כגון סתיו או אביב, מומלץ לבחור בעליוניות בעלות ריצ'רץ' שיאפשרו לנו להתלבש בשכבות ולהתאים את הלבוש לטמפרטורה. בנוסף, בערים בהם יורד גשם רוב השנה, ניתן לקנות פונצ'ו מניילון להגנה מפני הגשם או מטריות טובות וזולות. גם אם נוסעים למקום קריר, כדאי שלא למהר ולוותר על בגד הים, שכן במלון בו תתאכסנו תתכן בריכה מקורה או ג'קוזי. לכן כדאי לארוז אותו בשקית ולשלוף בעת הצורך.

איזה וכמה בגדים לקחת?

התשובה לשאלה "לכמה זמן נוסעים" תקבע למעשה את כמות וסוג המזוודות שעלינו לקחת. אם נוסעים לסוף שבוע או למספר מועט של ימים, תספיק לנו מזוודת טרולי שנוכל להעלות איתנו למטוס.

בכדי לעשות זאת, עלינו לקחת בגדים בצבעים קלאסיים, שנוכל לערבב ביניהם ולהשתמש בהם יותר מפעם אחת, כגון מכנסיים שחורים או ג'ינס. הרצון לפרקטיות לא חייב לפגוע ברצון לאופנתיות שכן שימוש באקססוריז שונים במקום בבגדים שונים יאפשר לנו להראות אחרת בכל יום מבלי לארוז מלתחות שלמות.

אחד הפריטים המכבידים ביותר על המזוודה הם נעליים. גם אם אתם מתכננים לצאת לאירוע תרבותי, למסעדה או להופעה הדורשת בגדי ערב, הקפידו שלא לקחת יותר מ-2 זוגות נעליים, ולדאוג שלפחות אחת מהשתיים תאפשר לנו ללכת מבלי להכאיב לכפות הרגליים.

כל בגד שנכנס למזוודה צריך להיות כזה שנוח ללבישה גם לאחר שנשלף ממנה, ולכן מומלץ להשאיר בבית את הבגדים המתקמטים ודורשי הגיהוץ.

מה הדרך לסידור מזוודה?

חשוב שלא לדחות את האריזה ליום האחרון, אלא להכניס בו רק את הפריטים שבשימוש עד לדקה ה-90. על ידי אריזה מוקדמת נוכל לגלות שהחולצה שבנינו עליה לטיול, נמצאת למעשה בכביסה, ושהחגורה שחשבנו לקחת כבר לא מתאימה לנו, ולתקן את הבעיות שצצות.

אחד העקרונות החשובים לאריזת מזוודות הוא ניצול מירבי של הנפח. לשם כך, עלינו לחסוך במקום ככל שביכולתנו, ולהמנע מאריזה של פריטים גדולים שלא לצורך כגון שמפו וסבון.

נסיעה לחו"ל היא הזמן להשתמש בקולקציית הסבונים המוקטנים שלקחנו מבתי מלון שהיינו בהם בעבר, לרכוש מוצרים מוקטנים או למלא בקבוקים קטנים בסבון האהוב או לרכוש במקום אליו מגיעים. בכדי להגן על מוצרי הטואלטיקה במזוודה העמוסה, ומניעת עוגמת נפש ואיכסה מסבון שהתפוצץ, מומלץ לארוז כל אחד מהם בשקית נפרדת.

יש שתי שיטות לאריזה מוצלחת – השטחה של הפריטים או גלגול של כל הפריטים. כל אחת מהשיטות הללו מסייעת לנו לנצל את שטח המזוודה במלואה. כך למשל, אם בחרנו להשטיח את הפריטים, לא נכניס למזוודה כדורי גרביים, אלא נקפל כל זוג יחד ונשטיח.

בצידי המזוודה יש בדרך כלל כיס או לדחוף לתוך נעליים. כדאי להשתמש בו לאחסון שקית לבגדים המלוכלכים, לאחסון הלבנים, לסוללות חלופיות וכן הלאה.

התכוננות מראש

אם סוחבים יותר ממזוודה אחת, ניתן לחלק את הבגדים כך שבכל מזוודה יהיו חצי מהבגדים של שני בני הזוג, למקרה בו אחת המזוודות תאבד. שקילה של המזוודות בבית, תבהיר לנו כיצד לאזן את המשקל ביניהן.

אם הטיול מתוכנן לצורכי שופינג או רכישת מתנות, מומלץ לשים בתחתית אחת המזוודות תיק שטוח או מתקפל שבו יאוחסנו בהמשך הרכישות, וכן לחשב את המשקל שנותר לכם להביא.

כדאי לנהל רישום של הפריטים הנמצאים בכל מזוודה ממספר סיבות. ראשית, אם המזוודה אובדת, עליכם להצהיר על תכולתה, ומסמך שכזה יסייע לכם לעשות זאת במהירות ובקלות. שנית, לאחר שתפרקו את המזוודות בטיול, תצטרכו לארוז אותן שוב.

הרשימה תאפשר לכם להבין לאן כל פריט הולך ותסייע לכם לארוז את הכל כמו בתחילת הטיול. סיבה נוספת לרשימה היא למנוע שכחה של פריטים כאשר עוברים בין מלונות וכן לוודא כי דבר לא נגנב מתכולת המזוודה שלכם.

התיק שעולה אתכם למטוס

התיק שעולה אתכם למטוס צריך להכיל סט בגדי החלפה לכל אחד מבני הזוג, למקרה בו המזוודות יתעכבו מלהגיע. לצד הבגדים להחלפה, התיק צריך להכיל את מברשות השיניים, התרופות, המצלמה, המטען והסלולרי, וכן בגד חם. כדאי לשמור בכל תיק צילום של הדרכון, כרטיס הטיסה והזמנת המלון, וכן אם לוקחים את הסמרטפון לדאוג לעותק של הניירת בו.

אם טסים עם ילדים, תיק העלייה למטוס צריך להכיל מספר טיטולים להחלפה, בגדים לילד, צעצוע וספר אהוב, תרופת הרגעה, ומוצץ ספייר. כדאי לשים בתיק קלפים, משחקים, חוברות צביעה, תשבצים וספרים עבור ההורים ופתרונות שונים שיאפשרו להעביר את הטיסה בקלות.

סידור נכון של המזוודות ימנע מכם לסחוב יותר מדי פריטים שלא תשתמשו בהם, יאפשר לכם להעביר את הטיסה בנוחות ויספק מענה למגוון של בעיות הקשורות לטיסה ולשהייה בחו"ל.

מעוניינים באריזה מקצועית של המזוודה? צרו קשר עם סידורים, וצאו לחופשה מאורגנים מתמיד!

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

ניוזלטר

בין לקוחותינו

  • משרד החקלאות ופיתוח הכפר לוגו
  • מקסים לוגו
  • cellebrite logo
  • שירות התעסוקה הישראלי לוגו
  • גאליה להב לוגו
  • dvdent-logo
  • המכון לבריאות הנפש שער מנשה - לוגו
  • מי חדרה
  • זהות

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

ניוזלטר
חייגו אלינו יצירת קשר הצעת מחיר