סידור גינה

אומרים שמרבה נכסים מרבה דאגות, והדבר נכון גם לגינות הצמודות לבתי קרקע. בשנים האחרונות התפתח מאוד התחום של אדריכלות נוף או עיצוב גינות שנועד לאפשר לנו ליהנות מגינות מיוחדות עם אבנים יפות, שבילים מרשימים, דקים, מזרקות וצמחי מים.

לפעמים נעדיף שמעצב גינות יעצב לנו את הגינה עצמה בצורה אופטימאלית, אך לפעמים נרצה לעצב אותה בעצמנו על מנת להדגיש את הטאצ' האישי ואפילו על מנת לחסוך בעלויות.

להלן מספר טיפים לסידור הגינה שלכם:

1. חצץ

החצץ בו יש להשתמש על מנת ליצור את השבילים או למלא חללים ריקים צריך להיות מורכב מאבנים מחודדות וקטנות על מנת למנוע החלקה.

2. ריהוט

ריהוט גן למרפסת או לדשא לא צריך להיות יקר, ובהחלט ניתן למצוא מציאות שונות בעונות החורף וסוף הקיץ או אפילו להסתכל בחנויות יד שנייה. חשוב לבחור את הריהוט הנכון על מנת שלא ייהרס בגשם או מקרינת השמש וניתן בהחלט להשתמש בריהוט מחומרים סינטטים לשם זאת. את הריהוט רצוי לסדר בצורה נוחה יחסית לישיבה אל מול הנוף, אך גם במקומות בהם יש צל בצורה אופטימאלית.

3. מזרקה

הדבר נכון גם לגבי מזרקות שלא חייבות להיות יקרות ובהחלט ניתן למצוא מזרקות קטנות במחירים של כמה מאות שקלים או אפילו פחות מכך (זאת לעומת מזרקות גדולות שיכולות להגיע למחירים של אלפי שקלים). את המזרקות רצוי לסדר במרכז הגינה ולהקיף אותן באבנים שטוחות על מנת לשמור על האסתטיקה. כך אפשר גם ליצור בריכת מים קטנה ולשתול בה מספר צמחי מים.

4. דקים

דקים יכולים להיות תוספת נפלאה למי שרוצה להוסיף לגינה שלו מראה טבעי ויש לו את התקציב הדרוש לכך (רוב הדקים נמצאים בגינות גדולות יחסית). יש לדעת כי קיימים הבדלים גדולים בין דקים מעצים שונים (כאשר עץ אורן הוא הזול ביותר), כמו גם ביניהם לבין דקים סינטטיים שנוטים להיות יקרים יותר.

הבדל מרכזי נוסף בין שני סוגי הדקים מתבטא בתחזוקה שלהם: בעוד דק מעץ דורש שימון בשמן דקים מיוחד אשר מאפשר לעץ "לנשום" ולהתכווץ או להתרחב בהתאם למזג האוויר (רצוי מאוד שלא לצבוע את העץ מכיוון שהדבר דורש לקלף את הצבע כאשר רוצים לחדש שוב את הדק), דק סינטטי כמעט ואינו דורש טיפול למעט ניקוי ושטיפה במים להסרת לכלוך שנצמד אליו.

מבחינת מיקום הדק, בדרך כלל הדק עצמו מתמשך מפינת הישיבה לאורך הגינה ולכן נרצה שיעבור באזורים מוצלים יחסית. מיקום הדק באזורים לא מוצלים יאלץ אותנו להשתמש בעצים עמידים יותר שהם לרוב גם יקרים יותר, כמו גם להשתמש בחומר שיגן על העץ מפני קרינת השמש (הדק עצמו בקושי מעביר חום ולכן דווקא מבחינה זו, לא צריך לדאוג ללכת עליו יחפים בקיץ). מצד שני, אם נמקם את הדק ליד ברכה, נצטרך לבחור בעצים עמידים למים כמו טיק או איפאה.

5. עציצים

את העציצים לגינה ניתן להכין מזוג מגפיים ישנות וכך לחסוך בעלויות. באותו אופן, לא חייבים לקנות צמחים מוכנים ואפשר להשתמש בזרעים שהם הרבה יותר זולים וכל מה שצריך לעשות הוא לספק להם את התנאים הטובים ביותר על מנת לגדול (בדקו את התנאים באזורים השונים בגינה שלכם לפני הקנייה ושאלו במשתלה אם אתם לא בטוחים לאילו תנאים הצמחים זקוקים).

6. צמחים

צמחים בעלי דרישות מים דומות, כמו למשל צמחים טרופים או צמחים חסכוניים במים, רצוי לקבץ יחד על מנת למנוע בזבוז מים. את ההפרדה בין הצמחים למדשאה אפשר לבצע באמצעות צינורות ההשקיה או אבנים גדולות.

 

5/5 - (1 vote)

בין לקוחותינו

 • סידור משרדים - משרד החקלאות
 • ארגון משרד ל-המפלס
 • ארגון משרד לחברת מקסים
 • סידור מחסן למוסך דיזל
 • ארגון משרדים ל- cellebrite
 • סידור משרדים לקבוצת אלון
 • סידור משרדים לשירות התעסוקה
 • סידור בתים מקצועי לגאליה להב
 • סידור מחסן ל- dvdent
 • ארגון משרד למכון לבריאות הנפש שער מנשה
 • סידור משרדים למי חדרה
 • סידור משרדים למפלגת זהות

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר
חייגו אלינו יצירת קשר הצעת מחיר