אריזה למעבר דירה אל דיור מוגן

מעבר דירה לדיור מוגן הפך בשנים האחרונות לאופציה נפוצה. מאמר זה מסביר כיצד מומלץ לבצע אריזה לקראת המעבר וכיצד להכין את השטח להתאקלמות מהירה וטובה בדיור המוגן.

בשנים האחרונות הפך הפתרון של מעבר דירה לדיור מוגן לנפוץ יותר. הורים מבוגרים רבים השכילו להבין כי כבר אין להם צורך בדירה הגדולה והקשה לתחזוקה, וכי באפשרותם לקבל את המענה לצרכים שלהם במסגרת דיור מוגן המציע אבזור, שכנים משכבת הגיל, אפשרויות תרבות וחברה רבות ושירותים נלווים כגון תחזוקה, רפואה וכו'.

אריזת דירה למעבר אל דיור מוגן, כרוך למעשה בויתור על רבים מהחפצים והרהיטים שנצברו בתקופת החיים שקדמה לכך. פרידה מהבית ומהחפצים והרהיטים גדושי הזכרונות קשה למדי, ורבים מהעוברים לדיור מוגן מתעקשים לקחת איתם פריטים שאינם מתאימים לגודל הדירה החדשה או ממלאים את שטחי האחסון בה.

כדי לסייע לעוברים לדיור מוגן למצוא את דרך המלך בין הזכרונות לצורך, צריך להתאזר בהמון טאקט, רגישות וסובלנות.

העברת דירה אל דיור מוגן וסוגיית הריהוט

אף שבשנים האחרונות הדירות המוצעות במסגרת דיור מוגן גדלו, הן עדיין קטנות משמעותית מבית ממוצע. בנוסף, ברוב הדירות לדיור מוגן קיים ריהוט שמספק המקום. דבר זה מחייב את העוברים להיפרד מכל הרהיטים שאותם קנו בכספם במהלך חייהם.

כדי לצלוח את התהליך בהצלחה, כדאי לברר האם יש פריטי ריהוט אותם ניתן לקחת בהעברת דירה לדיור מוגן עם העובר. פריטים אלו יסייעו להקל על השינוי ולשמור על תחושת הבית.

את הרהיטים האחרים כדאי למיין לרהיטים אותם ניתן למכור, לתת לבני משפחה, או להעביר לתרומה, ולרהיטים שעדיף לזרוק. כדאי לנהל רשימות מסודרות בהן יפורט למי מיועד כל רהיט ומתי הוא אמור לקחת אותו מהדירה.

איך אורזים את הזכרונות?

לאנשים מבוגרים יש אוספים רבים הנושאים בחובם ערך רגשי גבוה. תמונות, מכתבים, גלויות ואוספים הם רק חלק ממה שניתן למצוא בבתיהם של אנשים מבוגרים. בכדי למנוע מצב שבו מקומות האחסון נגמרים רגע לאחר העברת הדירה לדיור מוגן, כדאי למיין את האוספים, לאחסן אותם בקופסאות מתאימות ובצורה מסודרת, ואפילו לסרוק חלק מהדברים למחשב, אם ההורה המבוגר יודע להשתמש בו.

לפני אריזה למעבר דירה לדיור מוגן – בדקו ארונות

כדאי לדעת כמה בגדים, כלי בית, ואפילו תכשירים רפואיים או חיתולים למבוגרים ניתן לקחת. לכן, מומלץ לבקר בדירת היעד לפני המעבר לדיור המוגן, ולבדוק מה גודלם של הארונות וכמה ניתן לאחסן בהם.

כאשר אנו מודעים למגבלת המקום, אנו יכולים לבצע מיון טוב יותר של הפריטים בהתאם לחשיבותם ועדיפותם. כך למשל, כאשר אנו יודעים כי המקום בארון מוגבל לא נטרח לקחת בגדים שאנו לא לובשים בתדירויות גבוהות.

לקיחתם של פריטים בעלי משמעות וזכרונות, והימנעות מהעמסת הדירה תאפשר לעוברים לדיור מוגן להסתגל למרחב החדש בקלות. חשוב לוודא כי לכל פריט אותו אנו לוקחים קיים מקום ייעודי בדירת הדיור המוגן כדי למנוע תחושת קלסטרופוביה הנובעת ממעבר לדירה קטנה יותר. כאשר לוקחים בדיוק את הפריטים שצריך, קל לפרוק את הציוד לאחר המעבר לדיור המוגן ולהתאקלם בו בקלות יחסית.

צריכים עזרה באריזה לצורך מעבר דירה אל דיור מוגן? צרו קשר והצוות המקצועי והמיומן של סידורים יסייע לכם בכל השלבים – ממיון ועד פריקה, כדי שתוכלו להתאקלם בקלות ולחוות מעבר קל ומהיר.

 

5/5 - (1 vote)

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר

בין לקוחותינו

 • סידור משרדים - משרד החקלאות
 • ארגון משרד ל-המפלס
 • ארגון משרד לחברת מקסים
 • סידור מחסן למוסך דיזל
 • ארגון משרדים ל- cellebrite
 • סידור משרדים לקבוצת אלון
 • סידור משרדים לשירות התעסוקה
 • סידור בתים מקצועי לגאליה להב
 • סידור מחסן ל- dvdent
 • ארגון משרד למכון לבריאות הנפש שער מנשה
 • סידור משרדים למי חדרה
 • סידור משרדים למפלגת זהות

חושבים לעשות סדר בחיים?

צרו איתנו קשר והשאירו פרטים

"*" אינדוקטור שדות חובה

ניוזלטר
חייגו אלינו יצירת קשר הצעת מחיר